Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2018, 22:27   #1
zrywka
ford::amateur
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 10-08-2016
Skąd: Zamość/Kraków
Model: Fiesta/Galaxy
Silnik: 1,4 TDCI/2,0 TDCI
Rocznik: 2006/2010
Postów: 5
Domyślnie Usterka w zasadzie nie wiem czego - zegary, moduł komfortu...?

Witam kolegów,

Moje Galaxy 2.0 tdci 143KM bez DPF`u z 2010 r., stoi właśnie u elektromechanika. Napiszę co mnie spotkało w przeciągu 2 tygodni.
Jakieś 2 tygodnie temu, przestał działać mi spryskiwacz przedniej szyby (pomyślałem na początku, że zamarzł mi płyn), ale okazało się, że słabo działają mi spryski na światła, a spryskiwacz tylniej szyby działał OK.

Podjechałem do kolegów mechaników i wymieniłem silniczek spryskiwacza na nowy. Co się okazało działał tak samo jak poprzedni. Koledzy przełożyli mi rurki od sprysków, tak bym przednią szybę mógł spryskiwać, tym tylnym.

No i dzisiaj stało się coś, niespodziewanego.
Jadę sobie autostradą na, zjeżdżam na węzeł, włączam spryskiwacz + wycieraczki, a tu nagle auto mi trąbi, choinka na wskaźnikach, wskazówki w dół, wykrzyknik z napisem "usterka silnika" - no ale auto dalej jedzie. Zatrzymuję się na poboczu, licznik wariuje, auto pracuje, jak dodaję gazu, to się nic nie dzieje, awaryjne chcę włączyć nie działają, radio działa, wycieraczki działają.
Gaszę Forda i po chwili, chcę odpalić a tu nic się nie dzieje, znika mi tylko zegarek na liczniku, ale auto nie kręci. Radio działa, wycieraczki działają, awaryjne nie działają. Wychodzę przed auto, świecą się światła i migają awaryjne.
No kosmos. Po pół godzinie przyjeżdża mój kolega z kluczami (no tak...jak miałem stare audi, to woziłem całą skrzynkę kluczy, koło zapasowe i zestaw naprawczy do koła, a jak mam nowszego Galaxy, to nawet 10tki nie mam ze sobą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Odkręcam klemę od aku, po paru minutach podłączam, przekręcam kluczyk i wszystko w normie. Próbuję odpalić....ale zdechł mi akumulator (przez światła). OK. Wezwałem lawetę, próbujemy na busterze odpalić - kręci ale nie odpala.

Panowie...czy ktoś miał podobnie? czy może to być walnięty licznik (np. wtyczka lub zimne luty) czy może moduł komfortu.

Za odpowiedź z góry dzięki.

zrywka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2018, 23:24   #2
orion512
FCP member
 
Avatar orion512
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCI 140->163KM
Rocznik: 2010
Postów: 906
Domyślnie Odp: Usterka w zasadzie nie wiem czego - zegary, moduł komfortu...?

To nie ma co z fusów wróżyć. Trzeba podłączyć się z komputerem i zobaczyć co moduły mówią.
Ale raczej nie stawiał bym na licznik. Nawet gdyby padł to raczej by nie spowodował braku możliwości odpalenia auta.
Coś z elektryką bym szukał i tymi spryskami. Może jakiś brak masy. W końcu problem pojawił się w chwili włączenia sprysków.
__________________
Moja przygoda z preFL Convers+ | FL Convers+ | Customowym LOGO | TPMS |

sprzedam: Licznik Convers+ | chwilowo Grabarka |
orion512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 11:53   #3
Hteb
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-10-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Galaxy MkII
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Usterka w zasadzie nie wiem czego - zegary, moduł komfortu...?

Zaczynam się bać mojego Galaxy. Już dwa razy miałem pognite przewody w instalacji i może nie taki cyrk jak Ty, ale brak wentylatora chłodnicy i rozrusznika przez korozję wiązki komputera.. (raz dojechałem do elektryka a drugim razem niestety laweta)
Hteb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.